Masáže

Mgr. Miroslava Šedá – Prostřednictvím holistického přístupu využívám osvědčené léčebné metody z východní medicíny v kombinaci s fytoterapií (tinkturami z českými bylin a čajových směsí).

REZERVUJ SI SVOU MASÁŽ   

(20% sleva do konce února)

Tel. č.: 601 348 723

E-mail: reallyfitness.recepce@gmail.com

Masáže probíhají každou středu od 17 - 20 hod.

Ostatní dny dle individuální domluvy na tel. č. - 603 850 900

 

Tradiční čínská medicína

Tradiční čínská medicína má vlastní diagnostický systém zdokonalovaný a ověřovaný stovkami generací po několik tisíc let. Hlavní předností tohoto systému, založeného na jednotné filozofické koncepci taoismu, je možnost předcházet rozvoji onemocnění vyvažováním dvou protikladných složek v těle, které tak směřuje k dosažení potřebné rovnováhy a harmonie.

Jestliže není organismus v rovnováze, vzniká onemocnění. Cílem tradiční čínské medicíny není potlačit projev onemocnění, ale odhalit příčinu a tu napravit a obnovit zdraví. Podle výsledků diagnostiky navrhnu nejvhodnější terapii, případně kombinaci těchto metod:


Akupunktura

Akumpuktira je léčebná metoda vycházející z TČM, během které se do tzv. akupunkturních bodů pacienta nabodávají jehly. Podle tradiční nauky leží tyto body na akupunkturních dráhách neboli dráhách energie - meridiánech. Akupunktura se snaží předcházet nerovnováze v toku energie a odtraňovat ji. Používá se typick u unavených svalů, trávicích problémů. dušností, menstruačních nerovnováhách, psychických disharmonií, bolestech hlavy, artrózy, atd. Volbou číslo jedna je však u bolestí pohybového aparátu. Praktikujeme také aurikuloterapii ušní akupunkturu a břišní akupunkturu.

Moxování

Moxování je jedna z nejpříjemnějších terapií v oblasti TČM. Při samotné aplikaci se obvykle využívá nepřímého prohřívání pelyňkovou cigaretou, kdy smotkem z pelyňku prohříváme danou část těla pár centimetrů nad kůží pacienta. Aplikace by neměla pálit ba naopak, pacient by měl pociťovat příjemné prohřátí v zasažené oblasti, kde se terapie provádí. Nejčastější místa pro terapii se vyskytují na dráze ledvin a žaludku, nebo oblast bederní páteře a podbříšku. Moxování nám poskytuje prokrvení a zprůchodnění energie v prohřívané oblasti.

Baňkování

Baňkování je metoda, která využívá podtlaku, který vznikne v baňce při odsátí nebo vyhoření vzduchu. Nasátím kůže na bolestivém místě dochází k rozšíření cév a tím i ke zrychlenému toku krve. Využívá se tedy jak k uvolňování zad, tak při počátku nachlazení, kašli, atd. Baňkování používáme především při blokádách, bolestech svalů a kloubů, chronických onemocněních a zánětech. Nedoporučuje se při velkých ekzémech, velkém množství jizev, kožních alergiích, velkých žilách, těhotenství, akné, atd.

Top